KONST / Litografier / Färglitografi 14409362
nr 1440 9362
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 240/41. Färglitografi, bildmått: 34x51, yttermått inklusive ram: 49x67 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:09:57
20/12 17:31:10
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren